Teresa Fejfer

Zaklęci w ornament Aranki

Zaczarowana chusta
Ojca Wiatrów

Jolanta NItkowska-Węglarz

Z wielką przyjemnością informujemy, że właśnie ukazała się najnowsza książka Jolanty Nitkowskiej-Węglarz „Zaczarowana chusta Ojca Wiatrów. Baśnie wędrujące wokół Bałtyku”. Jest to praca wyjątkowa. Powstała dzięki wielu życzliwym ludziom, którzy przekazali darowiznę na druk. Lista darczyńców jest długa – wszyscy zostali wymienieni w książce – jako wieczny ślad wspólnej, międzypokoleniowej inicjatywy. Przepiękne ilustracje natomiast są dziełem 60. uczniów Liceum Plastycznego im. S.I. Witkiewicza w Słupsku.

Ilustracje zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli: Marii Karpińskiej i Julity Rzeppki.

biblioteka.slupsk.pl

Koło Wędkarskie Słupia

25 lat

Historia ciekawa, przedstawiająca czasy powstania koła jak i obecne.
A rozpoczęło się to jesienią w 1992, gdzie koleżanki i koledzy z biura Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego podjęli akces utworzenia koła wędkarskiego skupiającego pracowników i ich rodziny. Mięliśmy nadzieje na kameralne koło, które będzie składało się tylko ze znajomych i przyjaciół.
Późniejsze lata zweryfikowały nasze plany. Po kilku latach byliśmy jednym z większych kół w dawnym województwie słupskim. Szybko osiągaliśmy znaczące sukcesy w zawodach wędkarskich i działalności statutowej.

Mirosław Chamier Gliszczyński

KROPLE

Magdalena Rochacka

„Krople” to opowieści o ludziach ubrane w obyczajowe szaty. W każdej, choć z pozoru wyglądającej na opowieść przygodową, chodzi o ukazanie ludzkich emocji, tęsknot, pragnień, uwikłania w układy międzyludzkie. To opowiadania o gorzkich konsekwencjach naszych wyborów, o skutkach naszego kamiennego uporu, o tym jak adwersarze naszych czynów sobie z tym radzą. W „Kroplach” są opowieści krótkie, które niczym muśnięcie pędzlem sygnalizują dramat – np. w opowiadaniu „Pies” lub nasz zbytni pośpiech w życiu – w opowiadaniu „Kamień”. Pojawiają się też pytania, na które część z nas już szuka odpowiedzi. Autorka szuka odpowiedzi na pytania: jakie będzie nasze człowieczeństwo w odległej przyszłości, jaką cenę jesteśmy gotowi zapłacić za zmiany, o których dziś tylko marzymy i czy warto tych zmian dokonywać. 

biblioteka.slupsk.pl

ul. Wiejska 28, 76-200 Słupsk

tel. +48 59 842 43 71

CZYNNE

poniedziałek-piątek

w godz. 8.00-16.00